Nowość – Rigips Premium Light

Nasz partner firma Rigips wprowadziła do sprzedaży nowy produkt masę techniczną Premium Light.

Premium Light to najwyższej jakości lekka masa szpachlowa wytworzona na bazie precyzyjnie dobranych składników: Rigips Premium Lightco-polimerów lateksowych oraz najdrobniejszych mączek dolomitowych. Unikalny skład produktu pozwolił na wytworzenie lekkiej masy szpachlowej, która powoduje, że praca jest bardzo łatwa i szybka, a przy tym uzyskana jakość powierzchni jest bardzo wysoka.

Zastosowanie:

Lekka masa szpachlowa do wstępnego i finiszowego szpachlowania połączeń płyt g-k z zastosowaniem taśmy zbrojącej. Premium Light można również stosować do wykonywania gładzi na tynkach cementowo-wapiennych, gipsowych, płytach g-k, bloczkach gipsowych Rigiroc. Maksymalna grubość warstwy do 2 mm. Powierzchnia powinna być zagruntowana gruntem Rigips Multi-Start GT15. Należy stosować wewnątrz pomieszczeń. Premium Light jest bardzo dobrym produktem do osadzania narożników Rigips Ultraflex.

Masa Premium Light ma przyjemny kremowy kolor. Produkt przeznaczony jest do nakładania ręcznego.

Wskazówki:

  • temperatura otoczenia oraz powierzchni powinna wynosić min. +5°C, max +30°C
  • Premium Light jest lekką masą szpachlową wysychającą. Czas schnięcia zależy od temperatury i warunków wilgotnościowych w pomieszczeniu (średnio dla +20°C oraz 60% wilgotności względnej wynosi ok. 12 godz.)
  • produkt należy przechowywać w temperaturze od +5°C. Chronić przed zamarznięciem i bezpośrednim nasłonecznieniem
  • zabrudzone narzędzia czyścić wodą
  • należy zużyć w ciągu 12 miesięcy zgodnie z datą ważności umieszczoną na opakowaniu.

Zużycie:

Trzykrotne szpachlowanie – ok. 0,40 kg/m2
Wygładzanie płyt g-k – ok. 1,2 kg/m2/1 mm

źródło: http://rigips.pl